Nad przebiegiem wydarzenia będzie czuwać jury pod przewodnictwem dr hab. Katarzyny Kłosińskiej z Wydziału Polonistyki UW. Po zakończeniu części konkursowej autorka dyktanda dr Barbara Pędzich z Obserwatorium Językowego oraz Instytutu Języka Polskiego UW wyjaśni trudności ortograficzne zawarte w tekście.

Autorom najlepszych prac wręczone zostaną statuetki, a każdy uczestnik otrzyma dyplom. Zwycięzca zostanie uhonorowany tytułem Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii 2020, a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – tytułem Uniwersyteckiego Wicemistrza Ortografii 2020.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas transmisji online 3 grudnia.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez Obserwatorium Językowe UW, działające przy Centrum Współpracy i Dialogu UW. Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie internetowej Obserwatorium w zakładce „Dyktando”.